2 квітня 2023 року загинув російський терорист та пропагандист Максим Фомін із творчим псевдонімом Владлен Татарський. У статті зібрано коротку біографію та меми, якими соціальні мережі відреагували на цю подію.
Вибух у кафе «Стріт-фуд бар № 1» (належить засновнику ПВК Вагнер, Євгену Пригожину) у Санкт-Петербурзі на Університетській набережній пролунав 2 квітня о 18:13. На той момент там проходила зустріч воєнкору Владлена Татарського з підписниками.
Зазначається, що для виконання теракту у петербурзькому кафе українські спецслужби залучили агентів з осіб, які співпрацюють із «Фондом боротьби з корупцією». Затримана Дар’я Трепова була активною прихильницею цієї організації.
У мережі інтернет з’явився фрагмент відео допиту підозрюваної у вибуху. Вона зізнається, що передала статуетку із вибухівкою. При цьому на запитання слідчого “Хто організатор теракту?”, підозрювана розгублено відповідає: “можна я відповім пізніше?”. Схоже, її “обробили” але не сказали, кого назвати “замовником” і вона просто не знала, що відповісти…
Російський пропагандист Владлен Татарський (Максим Фомін) судимий за розбій.
Фомін Максим Юрійович народився 25 квітня 1982 року у Макіївці Донецької області. Після закінчення школи працював на шахті. За кілька років відкрив бізнес із продажу меблів. За його словами, взяв кредити для розширення підприємства, але магазини не приносили достатнього прибутку. У грудні 2011 року, за його розповідю, разом із друзями пограбував банк. Був заарештований та засуджений, відбував покарання у колонії у Горлівці.
Влітку 2014 року поряд із колонією точилися бої. 27 серпня 2014 року Максим Фомін втік з колонії та вступив до “ополчення”, брав участь у бойових діях з позивним Професор. Пізніше знову заарештували, оскільки юридичних підстав для його звільнення не було. Проте його помилував “голова ДНР” терорист Олександр Захарченко. Служив під керівництвом польового командира Ігоря Безлера. Потім потрапив до підрозділу «Вітязь». Після перетворення ополчення на “народну міліцію” і до кінця 2014 року служив у розвідроті четвертої бригади НМ т.з. “ЛНР”. Весною 2015 року потрапив до батальйону «Схід», у складі якого провоював рік. У 2017 році уклав контракт із “НМ ЛНР”. Служив у батальйонній розвідці. До “народної міліції ДНР” його не брали через судимість.
2019 року звільнився з військової служби. Переїхав до Москви і під ім’ям Владлен Татарський почав вести власну групу у «ВКонтакті» та Telegram-канал, висвітлюючи події на Донбасі з точки зору російської пропаганди (псевдонім вибрав на честь героя роману Віктора Пєлєвіна «Generation “П”»).
30 вересня 2022 року був присутній на церемонії підписання Володимиром Путіним указу про “приєднання до Росії ДНР, ЛНР, Херсонської області та Запоріжжя”. Виходячи із зали, заявив: «Всіх переможемо, всіх вб’ємо, всіх, кого треба, пограбуємо, все буде, як ми любимо».
Перша реакція рашистських журналістів та Z-терористів на смерть воєнкору Владлена Татарського:
Маргарита Симоньян, головний редактор RT: Ну, що? Забудемо? Вибачимо?
Тіна Канделакі, телеведуча: Коли країна почне відповідати? Терористи мають світло, воду, працюють залізниці, ресторани, інтернет, керівники вбивць їздять з телекамерами країною.Ілля Янсен, активіст: Нам потрібний терор, якого не бачив світ. <…> Нам потрібно, щоб кожен заукраїнець у Росії боявся вийти з кімнати. <…> А україна має в цей момент горіти і вити виттям сотень і тисяч вдів у тилу. <…> Нам потрібний терор, якого не бачив ще світ.
Олександр Дугін, філософ: Будь-який плювок у загиблого героя – образу Батьківщини. <…> Говоріть і пишіть лише в тому випадку, якщо готові заплатити за слова життям.
Олексій Живов, активіст: Ви думаєте тварюки, якщо ви вб’єте одного з нас, двох, трьох, щось зміниться? Зміниться тільки те, що ми з вас почнемо шкіру здирати живцем. <…> Клянуся, ми закінчимо в Києві, а наші вороги бовтатимуться на стовпах.
Антон Красовський, телеведучий: Як же я ненавиджу всю цю ліберальну наволоч! [Про реакцію вбивство Татарського]
Єгор Холмогоров, публіцист: Життя у Києві та прирівняних до нього Хохлобадах має перетворитися на пекло.
Олександр Малькевич, член Громадської Палати: Російське громадянське суспільство чекає відповіді, що перевищує в рази, на цей терор, розв’язаний проти мирних громадян.
Соціальні мережі відреагували мемами на загибель терориста: